Nasze pierwsze autorskie szkolenie - trening i dietoterapia osób przewlekle chorych

2019-03-13

24 lutego odbyło się szkolenie, które prowadziłem wraz z Arkadiuszem Decem - Trening i dietoterapia osób przewlekle chorych. Intensywne 8 godzin ciągłego przekazywania naszej wiedzy. Szkolenie podzieliliśmy na dwie części, pierwszą prowadziłem ja i dotyczyła ona zagadnień treningowych związanych z dzisiejszymi problemami sylwetkowymi.

 

Najczęściej spotykane są problemy związane z wadami postawy, wszechobecną słabością i brakiem czucia swojego ciała podczas wysiłku. Omówiliśmy temat oddechu, głównych wzorców ruchu takich, jak przysiad czy pompka i wiele innych aspektów. Praca nad garbieniem się i osłabionym korpusem była po części nadrzędnym elementem, który powinien być wdrażany wszędzie. Nie zabrakło także ćwiczeń stopy, która jest naszą podporą i ma niebagatelny wpływ na funkcjonowanie ciała.  

 

Druga część była wykładem Arkadiusza na temat żywienia głównie w problemach z tarczycą, ale nie tylko. Pokazywał wiele elementów, na które nie do końca zwraca się uwagę, a są istotne.  Przede wszystkim elementy pracy z głową, są równie ważne jak odpowiedni system żywienia.

 

 

Za niedługo prawdopodobnie kolejna edycja, wszystkie osoby zainteresowane powyższymi tematami zapraszamy do kontaktu.