Moje top 3 rodzaje pompek

W dzisiejszym artykule przedstawię dla Ciebie moje top 3 rodzaje pompek. Przez wiele lat pracy jako trener testowałem na sobie, a następnie wdrażałem w treningi moich podopiecznych bardzo wiele rodzajów pompek. Nie da się określić, która wersja jest dla ogółu społeczeństwa najlepsza, natomiast podzielę się z Tobą moimi najbardziej sprawdzonymi.

Pierwsza wersja to pompka na pięściach z podwójnym zejściem w dół i ciężarem na plecach. Świetna opcja podczas której już niewielki ciężar odczujemy wyraźnie, można zastosować plecak z obciążeniem, kamizelkę, talerz obciążeniowy na siłowni, dzięki czemu to ćwiczenie można wykonać w praktycznie każdych warunkach.

Pompka z rozjazdem jedną ręką do boku to wersja również do zastosowania w każdych warunkach. Możemy się rozjeżdżać na ręczniku, sliderze (jak na filmie), kółeczku, poluzowanym skręcanym hantelku. Wszystko zależy od miejsca w którym ćwiczymy. Pracujemy tutaj na jedną stronę, a następnie na drugą.

Pompka Hindu. Osobiście często korzystam z tej wersji w swojej rozgrzewce, ponieważ świetnie wpływa na ruchomość kręgosłupa i otwiera obręcz barkową w zamkniętym układzie kinematycznym. Pozycja u góry pozwala złapać sekundę odpoczynku przed kolejnym powtórzeniem, potem schodzimy niczym kobra i wychylamy się, jakbyśmy wychodzili spod czegoś.

Zapraszam do testowania powyższych wersji, nie zapomnij dać mi znać jak Ci poszło!

Zapisz się do newslettera i pobierz darmowy e-book ,,Jak zbudować swój cel”:

Scroll to Top