Moje top 4 ćwiczenia na klatkę piersiową

Pompki na pięściach z podwójnym zejściem.

Zaletą tego rodzaju pompki jest zwiększony zakres ruchu przez ustawienie na pięściach. Mamy dzięki temu głębsze zejście o długość dłoni względem klasycznych pompek na dłoniach. Zwiększy to zaangażowanie mięśni klatki piersiowej. Podwójne zejście utrudnia jeszcze bardziej cały ruch. Co istotne pompkę możesz wykonać w każdym miejscu, nie potrzebujesz siłowni. Polecam dołożyć ciężar na plecy, tak jak na filmiku.

Wyciskanie hantli leżąc.

Klasyczne ćwiczenie wzmacniające klatkę piersiową. Istotną wskazówką jest ustawienie łokci. Nie dajemy ich zbyt szeroko (niepotrzebny stres dla obręczy barkowej, a praca klatki jest mniejsza), ani zbyt wąsko(większe zaangażowanie tricepsów od klatki). Polecam ustawić ramiona tak żeby pod pachami było około 45stopni. Podczas schodzenia w dół myśl o ściąganiu łopatek do siebie.

Rozpiętki.

Świetne ćwiczenie wzmacniające klatkę piersiową w zdecydowanie większym zakresie ruchu niż inne ćwiczenia. Celem jest budowanie siły w rozciągnięciu. Wersji jest wiele, natomiast pamiętaj o tym żeby przy schodzeniu w dół mieć łokcie lekko zgięte, a w górnej fazie ćwiczenia prostować je. Nie stukaj hantlami u góry i nie przesadzaj z ciężarem.

Pompki (dipsy) w kołach gimnastycznych.

Ćwiczenie zaawansowane dla osób z bardzo sprawną obręczą barkową, napięcie w klatce piersiowej występuje właściwie przez cały czas trwania tego ćwiczenia. Jeśli nigdy nie próbowałeś, a uważasz że jesteś sprawny to polecam przetestować. Dwie główne wskazówki to utrzymywanie rąk blisko ciała przez cały czas trwania ćwiczenia i ściąganie łopatek do kręgosłupa podczas zejścia w dół.

Zapisz się do newslettera i pobierz darmowy e-book ,,Jak zbudować swój cel”:

Scroll to Top